Статті‎ > ‎

Святкування дня танцю

Кожного року, починаючи з 1982, день 29 квітня відзначається мільйонами танцівників як День Танцю.

Сьогодні, коли Україна приєдналась до великої танцювальної родини CID UNESCO завдяки створенню Львівської секції CID, ми запрошуємо і вас приєднатися до святкування Дню Танцю в Україні!

Підтримуючи ідею Міжнародної Ради Танцю щодо святкуванню цього дня, ми вважаємо важливим звернути увагу українських танцюристів та громадськості на ідею можливості розвитку людини через танцювальне мистецтво. Завдяки танцю людина здатна змінити не тільки своє тіло, але і свої емоції, трансформуватися психологічно та збагатитися культурно.ПІДГОТОВКА ДО ДНЯ ТАНЦЮ


Мета
Основною метою заходів приурочених до Дня Танцю є бажання привернути увагу широкої аудиторії до танцювального мистецтва. Особливий акцент робиться на людей, що не мають зв’язку з танцями у повсякденному житті.

Заходи
Події приурочені до Дня Танцю можуть мати вигляд спеціальних виступів, відкритих уроків, лекцій, виставок, статей у газетах та журналах, танцювальних вечорів, радіо та телевізійних програм, вуличних шоу, парадів і т. ін.

Організатори
Заходи до Дня Танцю переважно влаштовуються танцювальними компаніями, аматорами, школами, асоціаціями та іншими закладами, що діють у сфері танцю. Якщо є така змога, радимо організовувати події у співпраці з нетанцювальними закладами, такими як: урядові відомства, загальноосвітні школи, органи місцевої влади, комерційні підприємства та профспілки.

Тематика
Організатори діють на свій розсуд при виборі тематики заходу. Проте подбайте про те, щоб включити загальну інформацію про мистецтво танцю, його історію, його роль для суспільства, його універсальну природу. Для цього на допомогу можуть прийти короткі промови, згадки під час програми чи навіть друковані матеріали. Додаючи цей аспект, Ви робите заходи присвячені святкуванню Дня Танцю особливими і відрізняєте від тих подій, що відбуваються в інший час.

Координація
Аби досягти гарантованого успіху, розпочніть завчасну підготовку.
Обов’язково повідомте ЗМІ про наближення події, проінформуйте організації, що займають провідне становище на регіональному та національному рівні про необхідність опублікувати перелік заходів приурочених до Дня Танцю.
Рекомендуємо вхід на свято зробити безкоштовним або через запрошення. Запрошуйте саме тих гостей, які зазвичай такі заходи не відвідають.


Розташування
Заохочуємо проводити заходи у нових місцях, таких як: парки, площі, торгово-розважальні центри, фабрики, дискотеки, школи, стадіони і т. ін.
Подія влаштована в оригінальному місці лише підкреслить той факт, що вона присвячена величезній міжнародній сім’ї танцюристів.

ІДЕЇ ДО ДНЯ ТАНЦЮ

Постановки
Подбайте, щоб постановка відрізнялась від Вашої звичної: внесіть зміни у зміст виступу, змініть місце проведення, вид реклами або виконавців постановки. 

Уроки
Змініть навчальний підхід: проводьте безперервні доступні усім уроки; навчайте новачків (діток, стареньких, людей з вадами, перехожих і т. ін.) у нових місцях (дитячих садках, супермаркетах, на фабриках, у в’язницях, лікарнях, казармах і т. ін.). 

Лекції
Роз’яснюйте танець: зазвичай люди звикли дивитися танці або лише танцювати, однак вони рідко мислять танцем. Розповідайте про нього або запрошуйте доповідачів з різних сфер (істориків, письменників, журналістів, художників, музикантів, політиків і т.д.), які можуть краще ознайомити з мистецтвом. 

Виставки
Ви можете виставляти колекції костюмів, фотографій, аксесуарів, листівок, поштових марок, плакатів, книжок або колекції робіт Ваших танцюристів чи студентів. 

Статті
Пишіть статті і надсилайте їх до друку у журнали та газети. Звертайтесь до журналістів з проханням написати статтю про Вас, Ваші роботи та ідеї. Пишіть вірші, створюйте блоги, використовуйте соціальні мережі щоб поширювати новини, фото, відео про подію. 

Програми
Співпрацюйте з радіо та телевізійними станціями щоб презентувати Вашу програму. 

Паради
Паради є особливо популярними, так як збирають чимало глядачів. Існує три типи: 
a) Безперервна хода і одночасний танець ансамблів 
b) Кількахвилинний одночасний танець колективів, спільна хода, повторний танець.
c) Колективи танцюють на платформах, які везуть автомобілі. 

Декорації
Громадські місця декоруються залежно від теми танцю, в тому числі фасади будинків і вітрини крамниць. Щоб заохотити власників крамниць до співпраці, запропонуйте їм взяти участь у змаганні з найкращих декорацій. 

Політика відкритих дверей ЮНЕСКО 
День Танцю для усіх. Жодних авторських прав, виняткових прав чи пріоритетів. Члени CID ініціюють святкування, решті пропонують доєднатися. День Танцю звертається до кожного: танцюристів та нетанцюристів, аматорів та фахівців, до молодих та старих, приватних підприємств та державних установ.